( gyuri23 | 2021. 06. 07., h – 11:38 )

Egy medium szenzaciohajhasz modon viselkedik. Micsoda meglepetes. Ha amugy joggal nem bizol a CNN-ben, hat tajekozodj valami tudomanyos folyoiratbol.

A média egy hatalmi ág! Amit ott látsz, abból nagyon sok mindenre lelhet következtetni, ha átlátsz a szitán. Ez nagyon messzire visz és tudomány már nem a régi, átpolitizált és lassan már alig lehet elhinni neki valamit. Itt van pl Susan Crockford, aki jegesmedve kutató és amikor azt találta mondani, hogy nem is fogynak a medvék, kirúgták, mert ellentmond a hivatalos klímaálláspontnak. https://www.amazon.com/Polar-Bear-Catastrophe-Never-Happened/dp/0993119…
Meg persze itt van Miskolczi professzor vesszőfutása, hogy ha ellentmondasz a hatalomnak mi fog történni veled.

Azt meg kerlek fejtsd ki, hogy a CO2 kvota eladhatosaga hogyan bizonyitja, hogy kamu az egesz?

Hagy kérdezzek vissza, tudod ki intézi a kvóta kereskedelmet, kinek mekkora a jutaléka? De igazából az lényegtelen, szerinted a szennyezésre az a megoldás, hogy a szegényektől megvesszük a kukájukat és azt is teletömjük és utána azt mondjuk, hogy nem szemetelünk annyit?

A stratégia alapvetően hibás és a mi zsebünkből, a tiédből is lopnak, pl így:

Az európai áramhálózat egybe van kapcsolva. Európában egyre gyakoribbak a regionális áramszünetek, illetve, ha ezek nagyobb területi egységeket érintenek, blackout-oknak hívjuk őket. Az európai hálózatban a 49,8 Hz és 50,2 Hz az elfogadott tartomány. Ha hirtelen beborul az ég, szélcsend lesz, a német állam a nagy fogyasztókat, pl. alumíniumkohókat állítja le, busásan kárpótolva őket. Magától értetődik, az adófizető pénzéből

...

Ezért változik az áram ára az áramtőzsdéken tízszeres határértékek között. Ezért kénytelen a német állam megpályáztatni a fölöslegesen termelt áram átvételét, mégpedig úgy, hogy minden kWh mellé tesz egy kis pénzt is (negatív áramár). Néhány éve a vasút (Deutsche Bundesbahn) nyerte az erre vonatkozó tendert. Az így kapott (a kutyának sem kellő) áramot a vasút a váltók fűtésére használta. Májusban, júniusban. Amikor pedig éppen nem süt a nap, és nem fúj a szél, Németország kénytelen áramot importálni – mit ad ég, éppen francia atomáramot. Ezek mind nincsenek benne a hurráoptimizmust sugárzó számokban: már ilyen magas a megújuló áramtermelés aránya! Németország előtt egyébként két út van. Vagy fölhagy az ország az atomerőművek (a kormánykoalíció által) eltervezett folyamatos leállításával, vagy összeomlik a gazdaság.
 

 

Tudom, hogy nem szeretsz olvasni, de ezt érdemes:

http://energiaakademia.lapunk.hu/tarhely/energiaakademia/dokumentumok/2…