( hajbazer | 2024. 04. 24., sze – 19:56 )

Az a "fényképezni" az nagyjából olyan, mintha a Pajtás fényképezőgépet emlegetnéd...

Igen, igen, meg mint™ a™ kurblis™ telefon™. Leszakadhatnál már a "nem újravásárolt termék = őskor" típusú érvelésedről, mert csak magadat égeted vele. Ilyen képeket készít egy C2-01:

Én sok-sok évvel ezelőtt voltam így, hogy nem kell streaming, mp3-akat összelapátolom, meg rádió legyen a telefonban, és kész.

Sok-sok évvel ezelőtt, mielőtt átmosták az agyadat a reklámok és beléd plántálták a befektetőlogikát, miszerint jobban™ megéri™ százezreket kidobni az ablakon évente mindenféle multinak, csakhogy ne kelljen fájlokat másolgatnod, ami egy néhány perces művelet és ha összeadod, mennyit foglalkozol vele egy évben, akkor se jön ki órabérben, hogy jobban megérje az egyre dráguló streaming. Persze, mondanom sem kell, hogy én nem így gondolkodom. Én az MP3-ak másolgatását ugyanúgy szabadidős tevékenységnek tekintem, mint te a túrázgatást. Te egóból és sznobságból utasítod el, hogy magadnak fenntarts egy repertoárt, amit hallgatsz, mert urambocsá Zeller Mérnök Úrnak ne kelljen már ilyenekkel szarakodnia™. Én ezt elfogadom és a saját preferenciád nem kérdőjelezem meg. Te kérdőjelezed meg az enyémet, hogy a multikat mosdasd.

na azóta "picit" változtak a preferenciáim - elég sok olyan előadó/zene van, amit nem igazán lehet elérni offline/fizikai médián idehaza értelmes áron

Megveheted online is.

ellenben streaming platformokon ott van, hallgathatom bármikor

Nem bármikor, hanem:

  1. amíg fizeted a mobilinternetet,
  2. amíg fizeted az előfizetési díjat,
  3. amíg a streaming-szolgáltató babzsákfejlesztői el nem avultatják az okostelefonod,
  4. amíg le nem szedik a kínálatból önkényesen.

Tudom, hogy te ezeken el se gondolkodsz, de egy streaming-szolgáltatónál semmi sem a tiéd, még olyan szinten se, hogy rendelkezel az adathalmazzal, amiért fizettél. Használhatsz egy szolgáltatást úgy és ahogy azt a multi akarja, hogy használd. Az online vagy adathordozón megvásárolt egyes művek azonban nálad maradnak és bármikor, bármivel lejátszhatod őket. Akár egy 13 éves "low-end" belépőkategóriás telefonnal is, ami 13 év után is kifogástalanul működik.

Ja, és ezek egy jelentős része olyan, amiről sose hallottam volna, ha nem kezdek el adott platformon az ismertekhez, rendszeresen hallgatottakhoz hasonlókat kapni napi válogatásokban.

Ha erre lenne szükségem, is van megoldás, streaming-szogláltatóra való előfizetés nélkül.

https://spotalike.com/en
https://www.chosic.com/playlist-generator/
https://www.music-map.com/

Ajánlom a te figyelmedbe is.

Hogy rádióhallgatásra is használod...Nos, az ízlés kérdése...

Így igaz. Nem világos, miért kötekszel olyanon, ami ízlés kérdése, de csakazért is csinálod, mert mással nem tudsz jönni.

Egyre kevesebben vannak, akik a reklámok között elhangzó értelmesnek tűnő tartalmakra vevők

Ez igaz.

A zenehallgatáshoz jól el kell tölteni sok időt azzal, hogy a jogszerűen meglévő hanghordozókat mp3-ba tömörítsd, válogasd, memóriakártyára másold, és aztán hallgathatod.

Én ezt az időt nagyon szívesen eltöltöm, és nem érzem soknak azt az 1 percet, amit azzal töltök, hogy az új számokat felmásolom rá.

Az, hogy neked a 320x240-es egérmozi tapicskolása jobban bejön, az valóban ízlés kérdése

Többször megbeszéltük, hogy nem nézek filmeket a telefonomon, mert erre nincs szükségem, illetve egy Full HD okostelefon-kijelző se adna olyan élményt, mint laptopkijelzőn vagy monitoron nézni.

buta a készülék, mint a főd, de -ahogy tanult kolléga mondaná - nem akar okosabb lenni, mint a gazdája :-)

A személyes sértegetés nálad már kommentelési minimum, de attól még, hogy becsmérled a kritikát megfogalmazót, nem lesz kevésbé érvényes a kritika.

Ja, és a launcher-t bármikor lecserélheted egy betontuskó egyszerűre is, ha akarod, bármelyik Android-os eszközön...

Tudom, ismerem ezeket a rendszereket. Képzeld, dolgozom Android telefonokkal és iPhone-okkal is. Kapaszkodj meg: Nem akarom.

Az okos el tudja játszani, hogy buta - fordítva viszont nem működik...

Nem tudja eljátszani, mert nem tudja a megvásárlom egyszer, egy butatelefon áráért, és használom változatlanul 13 évig kombót. Igen, tudom, hogy Frankó Mérnök Úr okostelefonjai 20 napot is elmennek egy töltéssel buta módban használva, de az attól még egy okostelefon, aminek okostelefon ára van, ami baszogatni fog a szoftverfrissítésekkel, aminek nem cserélhető az akkumulátora, ami a NYÁK-ra baszott fóliaantennájával fosabb-húgyabb stabilitással fogja a hálózati kapcsolatot fenntartani, mint egy butatelefon, aminek dedikált belső antennafelülete van. Mindezért fizessek többet, csakhogy lebutíthassam. Nem, köszi nem. De továbbra sem az én igényeimről beszélünk, csak személyeskedsz.

És? Nem használhatja? DE, használhatja nyugodtan. Ahogy te is használod a nokia egykori belépő szintű eszközét.

Nem ezzel volt a probléma, drága kedves Zeller Mérnök Úr. Azzal volt, hogy egy olyan réteget céloztak meg állami támogatással ösztönzött készülékújravásároltatási kampánnyal, aki semmilyen módon nem volt érintett a 3G lekapcsolásban. Míg azok többségét, akik értintettek voltak, cserben hagyták.

Az, hogy _lehetősége volt_ azoknak is készüléket cserélni, akiket valójában nem érintett a 3G lekapcoslása, az nem jelentett _kötelező_ cserét

Nem jelentett, de állami támogatással ösztönözték erre azokat anyagilag és médiakampányokkal, akiket semmilyen módon nem érintett a 3G lekapcsolás. Míg, azokat, akiket érintett, senki nem kártalanított. Valójában az okostelefonfüggők létszámát akarták így növelni, nem pedig a 3G-lekapcsolást minél igazságosabban és az előfizetők többletköltségét minimalizálva kivitelezni. Ami egy hatóságnak kutya kötelessége lett volna.

csak lehetővé tette, hogy támogatással ugorjanak egy nagyot a 2G-only világból a XXI. századba.

XXI.™ század™, persze. :D A reklámok megint jól átmosták az agyacskád. Emlékeztetnélek, hogy 2011 is a 21. században volt, amikor piacra adobták a C2-01-et. Nyugodtan mondhatod azt, hogy "ugorjanak egy nagyot a tech-multiktól való függőségbe, a privát szférájuk, az adataik, a magánbeszélgetéseik kiszolgáltatásával, a saját profiloztatásukkal, a reklámfelületnek való eladatásukkal, és mindezért még fizessenek is". Hitelesebb lennél.

Ha amellett kampányolnának, hogy a hajbiknak jó, ha kútba ugranak, akkor beleugornál?

Ebbe beleugrottam? Nem.

~700 szavazatból extrapolálsz ~10M előfizető szokásaira...

Csak meg akartam előzni a "senkinek nem alapfunkció a hívás közbeni netezés" típusú demagógiákat, amit a 3G topikban előszeretettel nyomtak fejlődésmániások.

amikről már többen, többször elmondtuk, hogy szolgáltatóknál ilyet nem kaptál

Ez egyrészt nem igaz, néhány példát hoztak is neked más topikokban, csak azt is ignoráltad. Én viszont nem fogom neked visszakeresni, mert nem vagyok a csicskád. Másrészt, ha a felhasználó Kínából rendelte a telefonját, attól még a felhasználónak továbbra is az az igénye, hogy az okostelefonjával tudjon egyszerre telefonálni és internetezni. A szolgáltatónak (tisztességes piacot feltételezve) pedig kutya kötelessége ezt a valós piaci igényt kielégíteni, ha tisztességes profitot akar realizálni. A 3G ezt az igényt kielégítette, még a kínából rendelt telefonok esetén is. A szolgáltató ezt leszarta, a 3G-t lekapcsolta. Továbbá, egy normális helyen már egy GVH bírságot is megérne, hogy a szolgáltató azzal akar magának piaci előnyt szerezni, hogy csak saját magán keresztül árusított készülékeket enged teljesértékűen használni a hálózatán, az alternatívákat (3G) meg ellehetetleníti.

Definiáld légyszives az "extraprofit"-ot. Mert nagyon szeretsz ezzel dobálózni, de még egzakt definíciót nem adtál rá.

Számtalanszor definiáltam és te számtalanszor ignoráltad vagy lesöpörted. Leszel szíves visszakeresni. Jelen esetben ismét arról a profitról beszélünk, amit a Yettel nem a piaci igények kielégítésével, hanem a piac manipulálásával próbál realizálni. Tisztességes profitot az érdemel, aki a piaci igényeket figyelembe veszi és kielégíti, de ez a multiknak nem elég, mert a befektetői nyomás a végtelenbe akarja őket növekedtetni.