( hajbazer | 2024. 05. 01., sze – 10:56 )

2016-ban került a portfolióba

2016-ban VoLTE-képesként került a portfólióba és VoLTE-képesként lett értékesítve. 2022-ig volt támogatva a Samsung által, Telenor-specifikus firmware-rel. Nekem nem fogod beadni, hogy ebben a felállásban nem az lenne az alap, hogy a Yettel 2024-ben is támogatottként listázza a telefont, miközben volt 3 éve belerakatni a profilt.

kétségeim vannak afelől, hogy 2019 után is értékesítették volna...

Teljesen mindegy, hogy meddig értékesítették. Ez nagyjából olyan, minthogy az 5G magyarországi bevezetése előtt megveszel egy 5G telefont, mert árulja a szolgáltató, de aztán nem tudod 5G-n használni. Pont azokkal szúrtak ki, akik előre gondolkodtak. Nem is értem, hogy itt miért a multi pártját fogod, hiszen a 3G IoT eszközöknél is azt hiányolod, hogy az üzemeltetőik nem gondolkodtak előre. Csak vicceltem, mert értem: mindig a szolgáltató multi pártját fogod.

senki és semmi nem garantálta, hogy a forgalomba hozatalát követően bevezetett VoLTE szolgáltatás használatára alkalmas lesz

Ezt a Telenornak és a Samsungnak kellett volna garantálnia. Így tisztességes.

A szolgáltató és a gyártó a kifutó készülékek esetében nem igazán költ arra, hogy funkcionálisan többet nyújtson az adott készülék

De azért a profitot bezsebelte érte, amíg VoLTE-képesként árusította.

egy ilyen funkcióbővítés elég sok tesztelési erőforrást igényel

Aminek az oka, hogy a VoLTE egy szarul-húgyul implementált, semmivel sem kompatíbilis, trágyadomb szabvány. Máskülönben nem igényelne ennyi tesztelést és pluszmunkát. Működne out-of-the-box, mint a 2G és 3G esetében. Ha viszont a szolgáltató multi arra adta a fejét, hogy egy szarul-húgyul implementált, semmivel sem kompatíbilis, trágyadomb szabványt nyom le a piac torkán, akkor az lenne az etikai minimum, hogy fordít rá megfelelő erőforrást, ha már eladott egy készüléket, amit a gyártó 2022-ig támogatott, ergo 3 éve lett volna belerakni a profilt.

és ha az eladásokon ez nem jön be, akkor nem fognak rá költeni

Hogyne jött volna be? S7 egy mainstream telefon volt. Ja hogy azt a pénzt 2019-re már kilapátolták az országból és új yachtot vettek belőle külföldi befektetők?

nem érte meg sem a szolgáltatónak, sem a gyártónak azzal "szórakozni", hogy egy EOL/EOL-közeli eszközt adott szolgáltatói hálózaton teljes VoLTE funkcionalitásra kiteszteljenek

Az extraprofitot beszedni érte nyilván megérte. (Mielőtt fennakadsz a szóhasználaton: itt azért "extra", mert nincs mögötte hozzáadott érték, vagyis a Telenor úgy adta el a készülékeket VoLTE-képesként az előre gondolkodóknak, hogy aztán nem fordított rá erőforrást, hogy működjön is, de a profitot azért bezsebelte érte)