( hajbazer | 2024. 05. 01., sze – 18:42 )

Funkciót a funkcióhoz.

Eszközt azonos kategóriájú eszközhöz.

Telefonálásban meg az Xiaomi A2-m is bőven jobb, mint a  Nokia C2-01.

A bőven jobbal azért vitatkoznék. A HD-hangot esetleg fel tudod hozni mellette, már amennyiben épp működik a szarul-húgyul implementált VoLTE.

Hogy cetlizzem azt, ami nap közben érkezik valamelyik online csatornán?

Én Notepad++-ba szoktam felírni a teendőim. Telefonról meg nem nézegetek e-mail-eket.

Az okostelefon jóval nagyobb szabadságot ad az időm beosztásában, mintha egy butatelefonom lenne

Az okostelefonod az életed azon szegleteibe is beviszi a munkát, ahová nem való. A nagyobb szabadság mindig nagyobb felelősségtudatot is igényel. Te menedzsermódban túrázol és pihenőidőben is okostelefonozol, ami azt jelenti, hogy teljesen elmostad a határt a munkád és a kikapcsolódásod között. Bár az is lehet, hogy csak élvezed, hogy bekamuzhatod a munkahelyeden, hogy épp dolgozol és ezt szemléltetheted is néha a főnökeidnek, munkatársaidnak, a puszta közepéről, két Google Lens-es virágfelismertetés között.

Az okostelefon _része_ annak, hogy az ember a 9-17 otthonülős home office-ból tovább léphessen, és szabadon használhassa az idejét azzal a megkötéssel, hogy a heti ~40 óra munkával töltött idő meglegyen.

Mondom én, hogy elcsalod a munkaidődet és még büszke is vagy rá. A rugalmas munkaidő megint egy másik történet, de ahhoz sem szükséges feltétlenül okostelefon.

És _nem csak_ a költsége miatt nem szeretem az SMS-es 2FA-t: az SMS egy irgalmatlanul insecure és megbízhatatlan csatorna

Egy időkorlátos, egyszerhasználatos token kerül rajta kiküldésre. Ilyen használati eset mellett semmiféle insecurity nincs benne, csak ezt is elhitették veled a multik, akik havonta leváltják™ az SMS-t a divatcikkek divathasábjain, csakhogy használd a szutykukat. Cserébe az adott esetben feltört okostelefonodon ott van az SQLite-ban plaintext-ben a TOTP secret az autentikátorod mappái alatt, amit csak ki kell olvasni és bárhol, bármikor generálhat a nevedban bárki 2FA tokent. Nos, ennél konkrétan az SMS biztonságosabb. Ott vagy le kell hallgatni a mobilhálózatot, vagy a mobilszolgáltatót kell kompromittálni. Igen, van SIM-swapping támadás is, de azért nem az SMS a hibás, hanem, kapaszkodj meg: a szolgáltató multikád, hogy nem világítja át megfelelően az embereit és szarul-húgyul auditált belső folyamatai vannak, amik lehetővé teszik a bűnözők beépülését és szabadon garázdálkodását.

Aha. Persze. Ott és akkor, amikor a kérdés felmerült, megválaszolásra is került, és mindenkihez eljutott az információ. Ja, neked mindegy, mert te egyedül mész...

Leírtam, hogy nem csak egyedül szoktam menni. Persze, próbálgass csak nyugodtan elszigetelni, azt sugallva, hogy akinek Nokia C2-01-e van, annak nincsenek barátai, ezért még hiteltelenebb.

https://a.te.ervelesi.hibad.hu/szemelyeskedes

csak nagyon nem mindegy, hogy az információ akkor és ott áll rendelkezésre, amikor arra szükség van, vagy akár napokkal később, amikor hazaértél.

Hogy mikor van rá szükség az általában egyéni döntés kérdése. Az információ pedig akkor is rendelkezésre áll, amikor már hazaértem.

Ha neked kényelmes az, hogy "fotó - wait - wait - hazaérkezés - gép indítása - fotók áttöltése - böngésző - képkereső - eredmény", hát lelked rajta, a világ rajtad kívüli részének jelentős hányadának ennél gyorsabb, egyszerűbb (=kényelmesebb) megoldásra van igénye.

Nekem kényelmes az, hogy lefényképzek valamit, aztán megyek tovább, és nem vesz el sem időt, sem fókuszt a kirándulásból az, hogy nekiállok tűző napon internetezgetni a semmi közepén. A "fotó - wait - wait - hazaérkezés - gép indítása - fotók áttöltése - böngésző - képkereső - eredmény" pedig nem egy folyamat. Én nem várok türelmetlenül, hogy megtudjam, milyen virágot láttam. Tehát a "wait - wait" máris kiesik belőle. Hazaérkezni ígyis-úgyis haza kell, tehát nem azért érkezem haza, hogy Google Lens-en megnézhessem, amit fényképeztem. A gépet sem ezért indítom el. A fotókat se ezért töltöm át, hanem archiválási és rendszerezési célból. Mindeközben, megnézem újra a képeket és ami továbbra is érdekel, annak utána nézek.