( zeller | 2024. 05. 01., sze – 23:13 )

"Eszközt azonos kategóriájú eszközhöz."

A belépő kategóriás telefont a belépő kategóriás telefonhoz viszonyítva olyan a C-2d a maig készülékekhez képest, mint egy normális üveggel megáldott tükörreflexes géphez képest a Pajtás nevű filmpazarló eszköz.

"A bőven jobbal azért vitatkoznék. A HD-hangot esetleg fel tudod hozni mellette, már amennyiben épp működik a szarul-húgyul implementált VoLTE."

Működik, toszod, működik... És ez sem hazai szolgáltatónál vett készülék...

"

Hogy cetlizzem azt, ami nap közben érkezik valamelyik online csatornán?

Én Notepad++-ba szoktam felírni a teendőim. Telefonról meg nem nézegetek e-mail-eket."

A notepad++ erősen fapad akár egy egyszerű todo listára, akár backlogra, a nap közben érkező kérésekre, kérdésekre meg jellemzően nem_majd_ hanem rövid időn belül vár választ a másik fél. És mint talán említettem, nincs 5*8-ban velem a notebook, nem vagyok full time PC közelben - ellenben az összes kommunikációs igényt tökéletesen kielégíti egy okostelefon. Egyébként ha valaki telefonon hív fel (bár ez munka ügyben k. ritka), akkor kérek vagy épp én veszek fel egy jegyet a problémáról, és utána SLA időn belül igyekszem/igyekszünk megoldani azt.

"Az okostelefonod az életed azon szegleteibe is beviszi a munkát, ahová nem való. A nagyobb szabadság mindig nagyobb felelősségtudatot is igényel. "

Bingo. Van akinek ez megy, és van, akinek nem megy - ez utóbbiak jellemzően ódzkodnak az okostelefontól... Nekem sikerül(t) szétválasztani a két dolgot - pontosabban megtalálni a munkára fordított erőforrások minden oldalról (család, munkahely, saját magam) elfogadható arányát.

"Cserébe az adott esetben feltört okostelefonodon ott van az SQLite-ban plaintext-ben a TOTP secret az autentikátorod mappái alatt, amit csak ki kell olvasni és bárhol, bármikor generálhat a nevedban bárki 2FA tokent."

A Windows XP-dnél azért jóval biztonságosabb - bár abandonware lévén "próba szerencse" alapon kevésbé támadják, de célzottan sokkal jelentősebb kockázatot jelent.
Ja, azt tudtad, hogy nem csak ToTP van, hanem olyan megoldás is, ahol az app csak annyi utasítást kap, hogy jelenítse meg az a, b, c számokat, és küldje vissza, mire bökött rá a user?

"Leírtam, hogy nem csak egyedül szoktam menni. Persze, próbálgass csak nyugodtan elszigetelni, azt sugallva, hogy akinek Nokia C2-01-e van, annak nincsenek barátai, ezért még hiteltelenebb."

Ilyet nem írtam - az, hogy a te köreidnél nem igény az, hogyha valami ismeretlent látnak, akkor arról információhoz jussanak ott helyben, az az adott társaság dolga - nekem nem ilyen "jutott"...

"Hogy mikor van rá szükség az általában egyéni döntés kérdése. Az információ pedig akkor is rendelkezésre áll, amikor már hazaértem."

A döntés ott helyben megszületik, és jellemzően nem elég a "majd ha hazaértem, megnézem" - tudod 2024 van... A hazaértem, és leveszem a polcról a Jávorka-Csapody-t, és majd legközelebb elmondom már nem elég. Pláne egy diákcsoportnál nem az.

"Nekem kényelmes az, hogy lefényképzek valamit, aztán megyek tovább, és nem vesz el sem időt, sem fókuszt a kirándulásból "

A fókusz azon van, hogy amit a terepen megmutatunk a csoportnak, vagy amit a terepen látok, azt ott pontosítani tudjuk. És nem csak a lens került szóba, hanem az is, hogy adott kilátóból látva melyik bucka melyik. De ezt "nagyvonalúan" elengedted...

"Hazaérkezni ígyis-úgyis haza kell, tehát nem azért érkezem haza, hogy Google Lens-en megnézhessem, amit fényképeztem. A gépet sem ezért indítom el. A fotókat se ezért töltöm át, hanem archiválási és rendszerezési célból. Mindeközben, megnézem újra a képeket és ami továbbra is érdekel, annak utána nézek."

Egy egy hetes vándortábor után hazaérve mennyi relevanciája lesz annak, hogy "a hétfőn látott hupilila virágot úgy hívják, hogy..."? Egy névtelen növény, állat, bármi kiesik az emberek agyából, ha nevesítve van, akkor jóval később felejti el.