( Raynes | 2024. 05. 03., p – 18:09 )

Van, akinek segít. Van, akinek nem. Van, aki utálja. Nyilván nem kötelező használni. Én se nagyon preferálom, mint mondtam, mert nekem enélkül is megy már a szótanulás, de ennek ellenére, aki kudarcokkal van halmozva, kétségbe van esve, az tehet vele egy próbát. Ingyen van megpróbálni, hátha segít, ingyent a pénzügyi oldalán értem, egy kis időt kell áldozni rá, míg az ember felviszi a szavakat a kártyára, bár annak a nagy része meg kivágható, kimásolható egy online szótárból.

Amit még nagyon javaslok, hogy szót csak a kiejtésével, szófajával együtt tanuljon mindenki, esetleg egy kifejezés, példamondat is mehet mellé, azonos kártyára, és felmondás közben hangosan kell mondani. Ne csak így kiragadott szavakat, egymagukban, magyarosan betűzve, némán.

Ha olyan nyelvet tanul valaki, hogy egyéb jellemzők is fontosak, névelő, rendhagyóság, stb., azt is rögzítse mellé. Aki még angolul tanul, annak rohadt melegen ajánlom, hogy a nemzetközi fonetikai kiejtési jeleket tanulja meg, mert oltári nagyot segíthet. Elsőre idegesítő, meg hieroglifának tűnik, de nincs sok jel, azoknak is a fele már külön tanulás nélkül is kikövetkeztethető, csak egy kis megszokást igényel. Nagyon kezdők magyaros kiejtéssel is felírhatják mellé, csak legyen valami feltüntetett kiejtés, ez nagyon fontos.