( nehai | 2024. 05. 10., p – 14:21 )

Azért az időléptékeket rendbe kellene rakni, mielőtt evolúcióról beszélünk. Civilizációk utolsó pár száz éve technikai civilizáció, ez az evolúció szempontjából gyakorlatilag nulla. Az előtte levő néhány ezer év mezőgazdasági civilizáció volt, az már értelmezhető az evolúció szempontjából, de az akkori változások inkább hátrányt jelentenek a mostani technikai civilizációban.

Aztán a modern életet nem az kőkori élettel kell szembe állítani, hanem a természetes vagy természet közeli élettel. Ez még a múlt században is mérhető mennyiségben volt jelen, de most is nyomokban fellelhető és ha így haladunk tovább 1-2 évtizeden belül csak erre lesz lehetőség. Csak érdekesség képpen: a mezőgazdasági civilizációban a kézi és állati erővel történő élelmiszer előállítás EROEI-je (Energy Return On Energy Invest) 5 körül volt. Ugyanez a technikai civilizációban a kőolaj alapú mezőgazdaságban 0.1. Szerinted ez meddig fog működni? Erre kellene ráfeküdni a tudománynak. Nem iPhone kell, meg James Webb, meg Cern, meg a faszom tudja milyen technikai kütyü, hanem a sivatagban is önmagát reprodukálva termő ici-pici búzaszem. Na de mi ebben a bót? Civilizációnkban több mint egymillió - gyakorlatilag haszontalan - társadalmi szerep van, ami csak azzal foglalatoskodik, hogy FOGYASSZ! Na az a bót.

Aztán a tudomány meg a paleolit. Na pont ennek a célközönségéről beszéltem. Az még hagyján, hogy az ember lett az egyedüli állatfajta, aki nem tudja felépíteni a vackát, de hogy már azt sem tudja, hogy mit kellene ennie, na ez a csúcs. Ez a totális életképtelenség. Ez az a testileg, lelkileg és szellemileg megnyomorult réteg aminek a kialakulásáről az előző posztomban szóltam. Nyomorultságában már arra sem képes, hogy megkérdőjelezze azt, amit az úgynevezett tudomány vagy tudománynak álcázott valami a pofájába tol. Gyakorlatilag haladunk a szőke nős vicc felé, akinek a fejhallgatójából folyamatosan a 'kilégzés / belégzés' szól.