( trey | 2023. 11. 26., v – 11:04 )

Már megint kezd kibújni a szög a zsákból. Te az én állításom kezdted el vitatni, miszerint egy rakás pénzt keresek (nominálisan egyértelműen igaz, reálértéken is, de te ezt vitatod). Anélkül, hogy fogalmad nincs az életvitelemről, hogy mennyit költök rezsire, energiára, élelmiszerre, üzemanyagra, tartós fogyasztási cikkekre, milyen a fogyasztási kosaram. Nekiállsz kiszámolni a rám vonatkozó inflációs rátát ilyen-olyan statisztikákra hivatkozva. Amikor ezt szóvá teszem és rámutatok, hogy itt megy a sírás-rívás, hogy az országnak mennyibe kerül ezen pénzek kifizetése, akkor meg jössz azzal, hogy az emberek 80%-a. Hol érdekel ez engem? Rólam volt szó, nem a csórókról. Ebbe álltál bele, hogy velem mi van.

Meg hogy én hogyan élem meg a pénzügyi befektetéseim alakulását. Ez is milyen már? :D Elmondom: érzelemmentesen. Ez egy üzlet. Nem keverek bele érzelmeket.

Szóval, amíg pontosan nem tudod, hogy én mire költöm a pénzem, hogyan stb. Addig fogalmad sem lehet arról, hogy én mennyit keresek adott esetben a 17-20%-os hozamokon. Amíg rólam van szó, addig kérlek ne számolj nekem statisztikákkal. Hadd tudja én, hogy mi az én pénzügyi helyzetem.

Hint neked:

Az inflációt leginkább megtoló tételek ezek voltak:

  • üzemanyag árak
  • energiaárak
  • élelmiszer

Akinek ezek a fogyasztási kosarában kisebb súllyal vannak jelen (jelen!), azt nyilvánvalóan kisebb mértékben érinti. Egyszerű a matek.

  • Élelmiszerek: Honnan a faszból tudod, hogy én nem magam sütök kenyeret negyede-fele annyiból, mint amennyiből te a boltban veszed? Sehonnan.
  • Üzemagyag: Honnan tudod, hogy én szinte minden nap gyalog intézek mindent? A munkába járástól kezdve bevásárlásig? Sehonnan.
  • Energiaárak: Honnan tudod, hogy én beleférek a lakossági kedvezményes fogyasztásba és gyakorlatilag semmit sem nőttek a rezsiköltségeim? Sehonnan. 

Maradjunk annyiban, hogy fogalmad sincs arról, hogy én mire mennyit költök. így lövésed sem lehet arról, hogy mennyit keresek az állampapíron.