( h0lysh1t | 2024. 01. 02., k – 00:44 )

Akkor lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém vele hosszú távon. Kb 10 éve egy Asus eee pc-re raktam Xfce ubuntut, naponta bicsaklott meg az Xfce. Gnome 2 volt számomra eddig a legstabilabb. Utána jött Gnome 3, Ubuntura meg elkezdték ész nélkül újítani a GUI-t hogy simogatós képernyőkön is menjen, közben a network manager-t (konkrétan WiFi csatlakozásnál) gyakorlatilag izzadós GUI-n keresztül állítani, mert karikázik/nem azt mutatja ami épp fut/van, ha egy desktop alkalmazás kinyírja a GUI-t akkor szenvedés visszahozni. Windowson ilyet nem tapasztaltam (ott más szokott megdögleni).

Emiatt gondolom hogy az a gyenge pontja. Gnome 3 network-managerrel munkahelyen szívtam sokáig (meg most is), de mint mondtam itthoni Windows -> Linux átállást emiatt nem lépem meg mert rosszabbak a tapasztalataim a Windows GUI-jához képest. Hozzátartozik hogy amikor legutóbb próbálkoztam az is nagyjából 10 éve volt és Wine-nal bohóckodtam, de azóta megnéztem mit tud a natív linuxos Steam kliens is, szintén volt hogy megfagyott a GUI.
Persze az is lehet hogy tévedek.

Egyelőre számomra az a járható út, hogy minden média- és egyéb szolgáltatást kirakok egy headless linux gépre és a játszós meg marad a Windows.

Munkában Linuxot használok úgy hogy Windows WSL-ről mászok rájuk, tökéletes és szeretem is, de játékra még nem azt használnám.