( hajbazer | 2024. 01. 03., sze – 23:12 )

A 4G/5G rétegigény? B+ ez az év vicce...

Nem feltétlenül, de te a saját rétegigényeddel próbálod validálni a létjogosultságát. Az 5G-re jelenleg nincs valós igény.

Ez te vagy, ez a rétegigény.

Ami te vagy, az a rétegigény.

ha közölni akarnak velem valamit, akkor ne csilingeljen a telefon, és ne kelljen szóban elmondani azt, amit két mondatban le lehet írni mondjuk slack-en/zoom-on/viberen/messengeren/hasonló bármin

Én nem várom el egyik beosztottamtól sem, hogy munkaidőn kívül slack-en/zoom-on/viberen/messengeren/hasonló bármin leírhassak neki mondatokat. Szomorú, hogy tőled elvárják.

A 3G lekapcsolását több dolog is időszerűvé tette, az egyik az, hogy jóval  nagyobb sávszélességet és kisebb RTT-t tudó technológiák jelentek meg, amiket használni képes készülékek adták a ténylegesen használt végberendezések 9x%-át

Arról a több millió készülékről beszélsz, aminek 3G hálózatra volt szüksége, hogy hívás közben netezni lehessen rajta? Emlékeztetnélek rá, hogy 2020 Q2-ben a telefonhívások 52,3%-a 3G-n ment, elsöprő többségben 4G-képes okostelefonok által bonyolítva, azon egyértelmű okból, hogy ezek a készülékek nem lettek felkészítve a VoLTE-hívásokra és a hálózat sem lett felkészítve ezen készülékek fogadására. A 3G-re tehát egészen addig lett volna piaci igény, amíg a 4G teljes mértékben nem tudja helyettesíteni annak funkcionalitását. Ezt mesterségesen befolyásolták, szolgáltatói oldalról, állami hátszéllel.

a másik, hogy gazdaságilag nem érte meg fenntartani egy párhuzamos infrastruktúrát, annak minden elemével, költségével, problémájával együtt.

De azért az 5G-t megéri™ kiépíteni sokszorta annyi erőforrásból, igaz? Egy vicc vagy.