( ggallo | 2024. 03. 01., p – 09:00 )

Ez teljesen jó útnak tűnik a fogyasztói társadalom tovább építéséhez... Minden mindegy, csak vegyünk mindenből minél többet, minél sűrűbben. Ahelyett, hogy visszatérnénk a tudás alapú társadalom építésére.

Egyre erősebb gépek kellenek erősebb AI képességekkel ahhoz, hogy bárki anyanyelven elmesélt feladatát AI-val programkódra fordítsák. Aztán ezeknek a - valószínűleg - nem túl optimális kódoknak a normáls sebességű futtatásához megintcsak egyre erősebb gépek kellenek majd.

Hamarosan elérünk oda, hogy az AI egy hindi nyelven elmondott "szeretnék egy 'hello world' programot" prompt-ból generál egy valódo programot, amit egy IBM Z16-on le is lehet majd futtatni értelmes sebességgel.

Mindig elfelejtik, hogy a programfejlesztés az nagyon nem az, hogy odaülök a billentyűzet elé és begépelem a forráskódot. A feladatot meg kell érteni, az adott szakmához (amit a probram segíteni fog) érteni kell. Aztán meg kell tervezni az adatstruktúrákat, a folyamatokat, ezeket - még kód nélkül - optimalizálni kell. Utána jöhet, hogy elkezdődik a kódolás. Aztán ha kész a program, akkor tesztelés (ami legalább ekkora egység), és utána lehet használatba venni. Ha mindezt tényleg meg tudja az AI jól csinálni szóbeli elmesélés alapján, akkor tényleg ránk fogja dobni a bombát, mert rájön, semmi szüksége nem lesz valódi emberekre...