( hajbazer | 2024. 04. 25., cs – 18:56 )

De hanincs frissítés, akkor mitől lesz az OS egyre bloatware-esebb?

Itt most két dolgot keversz össze. Ha van OS-frissítés, az elavulás gyorsabb, mert a lassulás is intenzívebb. Ezen felül, az egyes alkalmazások is lassulnak, de azok, ha jól meg vannak válogatva, akkor sokkal kevésbé intenzíven.

Az alkalmazásokat meg meg kell válogatni, és kész.

Ebben egyetértünk.

Nekem érdekes módon nincs ilyen problémám - igaz, nincs is fen 1234 app a telefonomon, csak az a néhány tucat, amit rendszeresen használok...

Helyes.

nem személyeskedés, hanem józan gondolkodás: mennyit érne meg neked egy ilyen készülék, azaz szerinted mennyiért lehetne eladni

Ha abból indulsz ki, hogy én mennyit adnék érte, az személyeskedés. Semmit nem tesz a témához, ráadásul, nekem nincs is szükségem másik használt telefonra, így semennyit nem adnék érte.

(nem adótrükküzésben használni tömegével, ahogy a sufnigéesemek egyike-másika csinálja)

Köszönjük. A rajtad az elmúlt években elhatalmasodott kisembergyűlölet nélkül ez a kommented se lett volna autentikus Zeller komment.

abból kértem visszaszámolni, hogy annak, aki ilyen készülékkel rendelkezik, mennyit tudna fizetni érte a kereskedő

Annyit, amennyi a használt piaci ára az adott telefonnak. De te szándékosan 25 éves telefonokkal jöttél, mikor rohadtul nem ilyenekről volt szó. Ha a 25 éves telefonokra vagy kíváncsi, nézz be retro mobiltelefonos Facebook csoportokba.

Te ennyire hülyének tartod az embereket, hogy úgy véled, ezt is írásba kell adni nekik az újságokban?

Nem tőlem ered a hülyének nézés. A cikket író bértollnoktól. Tedd fel neki is a kérdést. Ha azt írásba kell adni, hogy adják le a Yettel-nél, akkor azt egy fokkal érdemesebb, hogy adják el a használt piacon. Mert úgy még jól is járnak. Valahogy mégse erre van kihegyezve a cikk, hanem arra, hogy adják le multiéknak. Én ezt kritizáltam.

A VoLTE egy erősen rugalmas szabványgyűjteményre épül, amit az adott szolgáltatók a készülékgyártókkal közösen tudnak a saját hálózatuk illetve eszközeik tudása/felépítése alapján testre szabni.

Köszönöm, ma is tanultam valamit: semmivel sem kompatíbilis = erősen rugalmas :D

Az, hogy a szürkeimportból olyan eszközök kerültek be az országba, amik nem, hogy a magyar, de talán egyetlen európai szolgáltató VoLTE hálózatának a paramétereit sem ismerték, egyikkel sem tudtak _tesztelten_ beszélgetni, az nem a szolgáltatók, és nem a szabványhalmaz hibája, hanem azoké, akik pár dollárral olcsóbb árat nézve behozták a nem erre a piacra szánt eszközöket.

Úgy kerültek be, hogy igény volt rájuk, a piaci szereplők pedig kielégítették ezt az igényt, ahogy kielégítették 2G és 3G telefonok esetében is, a hatóságok a vámon beengedték, az NMHH sem tiltotta meg a használatukat és érdekesmód 3G-n soha nem volt probléma a hívás közbeni netezéssel, akárhonnan is hozták be a készüléket. Lehet, mégse olyan erősen™ rugalmas™ szabvány a VoLTE? :P Ezek piacon való megléte sehol sem a vásárlók hibája. A multiknak viszont hibája, hogy nem a piaci igényeket elégítik ki és csak a saját kínálatukban elérhető eszközökre hajlandók bekapcsolni a VoLTE-t, ami már önmagában is versenyellenes és a szabad piacot megcsúfoló húzás.

Azt pedig tisztázzuk egyszer és mindenkorra, hogy nettó hazugság, hogy a szolgáltatók a náluk vásárolt okostelefonokra mindvégig biztosították a VoLTE-t. Egyfelől, vannak olyan készülékek, amiket VoLTE-képesnek adtak el, de most már nem szerepel a kompatíbilis készülékek között. Másfelől, vannak olyan készülékek, amiket nem VoLTE-képesnek adtak el, de gyártó szerint VoLTE-képesek. Vettem helyetted a fáradságot és kikerestem néhányat. Maradjunk a Yettel-nél. A VoLTE támogatott készülékek friss listája itt érhető el: https://www.yettel.hu/volte

A roamingról meg inkább ne is beszéljünk: https://www.yettel.hu/volte-roaming

EU-n belül 8 országban tudsz VoLTE roamingolni, a 27 tagállam harmadában. EU-n kívül Izlandon és az USÁ-ban tudsz roamingolni, a világ legalább GSM-mel rendelkező 219 országának 4%-ában. Nevetséges. Kimész egy olyan országba, ahol a magadfajta fejlődésmániásoknak köszönhetően már lekapcsolták a 2G-t is a 3G után. Hogy telefonálsz a 2024-es csilitelefonoddal? Sehogy. És ezt hívod fejlődésnek, meg "erősen rugalmas" szabványnak. :D Visszatértünk az 1G/NMT, meg az az előtti korszakba, ahol ha kimentél külföldre, venned kellett egy ottani telefont, hogy tudj beszélni.

Amely információk között ott volt/van az is, hogy _valójában_ mennyi volt a 3G data+hang egyidejűsége, és ez az előfizetők mekkora szeletét érintette.

Csak ezt véletlenül™ pont elfelejtették nyilvánosságra hozni, de mondok mást: Attól még, hogy egy előfizető nem használta ki adott negyedéves időszakban a hívás+telefonálás funkcióját, attól még ő ebbe beruházott, amikor okostelefont vett. Önkényesen elvenni tőle ezt a lehetőséget tisztességtelen és arrogáns húzás.