( hajbazer | 2024. 04. 25., cs – 19:51 )

A fotók képernyőn nézegetni talán elmennek, de az elsőn a háttérben a hegy gerince nagyon "rajzolt", túltömörített, tovább nagyítani egyiket sem érdemes...

Pont úgy, mint bármelyik közösségi hálózaton a csilitelefonnal feltöltött képek, vagy a Youtube alulbitrátázott videói, amikből a 720p is 360p minőséget ad. Azok érdekesmód nem zavarnak, mert kedvenc multikáid tömörítették fossá-húggyá, nem hajbazer telefonja.

Képek kapcsán nézelődj - 2023-'24 táján ez azért elvárható egy fotoapparátttól:

Te elvárod egy fotoapparáttól.

Éves szinten 39480 Ft a Spotify családi előfizetés, azaz havi 3290 Ft. Szóval a "százezrek"-től baromira távol van.

Nincs távol az, csak nem számoltad bele a többi előfizetésed.

Azokat a zenéket, amiket hallgatok, nem kapod meg sem online, sem fizikai médián - vagy ha igen, akkor az bizony összemérhető a százezres nagyságrendde

Citation needed. Egyébként le is tölthetnéd Youtube-ról a hangsávot. Én ezt szoktam a populárisabb zenéknél. Konvertálni pedig nem kell, mert a C2-01 annyira low-end™ belépőkategória™, hogy képes az AAC-t lejátszani, amiben natívan lejön a Youtube-ról.

ráadásul úgy, hogy nem kell fölöslegesen legyártatni (idepöfögtetni...) egy fél marék műanyagot meg papírt csak azért, hogy mondjuk 5-6-10 percnyi hanganyagot utána külön bedigitalizáljak, hogy hallgatni lehessen bárhol is. 

Cserébe oda kell pöfögtetni az okostelefonodra újra és újra az adatcsomagokat, ha már kiürült a cache-ből. Mert, mint mondtam, a streaming-szolgáltatónál semmi sem a tiéd.

a mobil"telefon" elsődlegesen egy kis méretű, hordozható számítógép

Számodra. Számomra elsődlegesen mobiltelefon.

A mobilnet az - ha tetszik, ha nem - manapság alapszolgáltatás

Számomra nem. Számodra igen. A hangsúly nem ezen van, csak megint a "sok birka hajbazert győz" érvelési hibád akarod erőltetni, ami az otthoni vezetékes internetnél még meg is állná a helyét. A mobilnetet azonban adatmennyiség után fizeted, ergo a több adatmennyiség végső soron több pénz lesz. A streaming-buziskodásodnak tehát járulékos költsége is van, ami az alap havi mobilnet-adatkereted alapján kiszámolható. Ha napi egy órát hallgatsz zenét Spotify-ról jó minőségben (160 kbps) és olyan számokat, amilyeneket nem hallottál előtte (erre vered mindig), az havonta 2,16 GB adatforgalom (napi 72 MB-tal számolva), ami kedvenc ex-munkáltató multikád (Telekom) 5 GB-os csomagját használva évi 15136 Ft többletköltségedbe kerül. [1] Nem számoltuk még a Youtube Prémiumod (hiszen te nem lopsz™, igaz?) és az összes többi filmes streaming szutykod.

bedigitalizáljak

Kazettán kapod, vagy mi? :D

hogy hallgatni lehessen bárhol is. 

Ezzel szemben a Spotify-t nem lehet bárhol hallgatni.

sajnos van egy rossz hírem ezzel kapcsolatban...: A Spotify-ban le tudsz tölteni tartalmakat, amiket offline is lehet hallgatni

Igen, tudom. Csak azt hittem, hogy ilyen macerás™, időpazarló™ dolgokra már nem vetemedik mérnök uraságod. Ja de, csak multi legyen, akitől letölti és lehetőleg saját proprietary alkalmazásba kelljen letölteni, hogy semmi mással ne lehessen lejátszani.

Igen, ha egy-egy előadó leszedi/leszedeti a műveit, akkor az nem lesz ott - ahogy ha egy CD tönkremegy a fiókban, akkor azt sem fogom tudni később hallgatni...

Meg amúgy az MP3 is letörlődik a gépről magától. :D Ja nem, csak hoztál egy olyan tökéletesen életidegen, képzelt párhuzamot, amit még a pillangó hatással sem lehetne megmagyarázni. Pláne, hogy a nyomott (és nem írt) CD-k nem mennek tönkre a fiókban. Persze, az alternatív univerzumodban lehet, hogy minden CD tönkremegy a fiókban, mellette pedig az alkotók (vagy kiadó hiénáik) által leszedett Spotify albumok is hallgathatók maradnak. :D

Egy sok-sok éves okostelefonnal lehet  telefonálni meg SMS-t küldeni (van ~10 éves készülékem, direkt kipróbáltam...

Nem a funkciókon volt a hangsúly. Olvasd el még egyszer, amit leírtam. Laptoppal is lehet SMS-t küldeni és hanghívást indítani, de attól az még nem lesz butatelefon és nem is fogja hozni a butatelefon előnyeit, sem más tulajdonságait. Csak lesz vele két közös funkciója.

Ellenben egy butatelefonnal hiába próbálok mondjuk érintéses fizetést vagy épp makrófotót csinálni, az nem megy neki...

Benne van a nevében, hogy nem arra való és senki nem mondta (így én sem), hogy butatelefonnal lehetne mindent csinálni, amit okostelefonnal. A fordítottja azonban csak az egyes funkciók mentén igaz.

A 700 a ~10M előfizetőhöz képest a gyakorlatilag senkinek kategória.

Akkor bizonyítsd egy reprezentatív statisztikával az ellenkezőjét a 10M emberre. Várjuk szeretettel a reprezentatív statisztikát.

Én annyit állítottam, hogy a HUP-os felhasználóközönségnek alapfunkció, tehát ezen a fórumon a nagytöbbség szerint alapfunkció. Amit bizonyít a szavazás állása.

Számoljunk picit... Megfogod a spotalikeakármit, találsz egy előadót, ami tetszhet, rákeresel a zenéire, találsz neten vásárolható CD-t tőle, megveszed, megérkezik, örülsz neki... Ezt az időt ne számoljuk :-)  Berakod a pécédbe, szépen begrabbeled mp3-ba, tageléssel, miegyébbel együtt egy perc alatt ott van a memóriakártyán...

Szándékosan a legbonyolultabb módját választottad. Egy Spotify-előfizetéseket felszopkodó influenszer se csinálná jobban. Az ilyenekből látszik a legjobban, mennyire átmosták az agyad az egyszerűség ígéretével és életérzésével szolgáltatást marketing-erőszakoló reklámok. Nálam egy zeneszám felmásolása max. egy perc. A letöltése ugyanennyi. CD-t meg utoljára 20 éve vettem.

Anno ifjabb koromban én is csináltam, van is néhány CD-nyi mp3 valahol a fiókban (van egy CD/mp3 lejátszóm), de marhára nem érte meg azt az időt, amennyit el kellett tölteni egy.egy CD-nyi anyag _rendesen_ megcsinált konvertálásával.

Örülök a kis nosztalgiás offolásodnak, de nem ez áll szemben a Spotify-jal, hanem az, hogy letöltöm a zenéket, megtartom a zenéket és amelyiket hallgatni akarom útközben is, azt átmásolom a telefonomra.

A 320x240-es egérmozi még egérmozi marad - fotót nézegetni pl. leginkább xar, a feliratok kényszerű rövidítése már a tesztelőknél is erős jelzőket hozott magával...

Még egyszer, hogy meg is értsd: Nincsenek kényszerű rövidítései a feliratoknak, ha angolul használod. Ellenben a magyarul használt okostelefonon 2024-es szutykokon is előfordulnak.

Az, hogy _neked_ elég, az a _te_ dolgod, a világon van még csilliárd ember, akinek meg nem.

Megbeszéltük. Csak ne felejtsd el, hogy ugyanez vonatkozik a te preferenciáidra is.

Egy nyereséget termelni létrehozott vállalkozás célja, hogy a piaci igények jelentős részét fedje le

Így igaz.

a marginális igényeket, pláne, ha annak kiszolgálása jelentős költség, lehetőleg ne húzza magára, vagy váltsa ki, csökkentve a költségeit.

Még mindig nem kaptunk sem tőled, sem az NMHH-tól, sem a mosdatott multikáidtól semmiféle költségkimutatást, hogy a 3G fenntartása milyen megtérüléssel működött a lekapcsolás bejelentése előtt.

Igen b+, a 3G fenntartása marginális igény volt,

Nem volt az.

de ezt már n+1-szer leírtuk neked

Attól még nem lesz igaz.

Nem, a "hanghívások x%a 3G-n ment" nem releváns, mert _hangátvitelre_ ugyanazok az eszközök 2G-n is képesek voltak

2020 Q2-ben a hanghívások 53%-a (tehát, több, mint a fele) olyan készüléken történt, amik nem alkalmasak VoLTE-hívásra. Máskülönben a hívások VoLTE-n történtek volna. Ugyanazok az eszközök, bár 2G-n is képesek voltak hívást indítani, de a 3G lekapcsolásával mindenki, aki ebben az 53%-ban benne volt, elbukta a hívás+telefonálás együttes lehetőségét. Ezt is leírtam már neked sokszor, de képtelen voltál megérteni. Akik ilyen funkcióvesztést szenvedtek el, azokat sem az NMHH, sem a még mindig mosdatott multikáid nem kártalanították egy fillérel sem. Míg a 3G lekapcsolásban semmilyen módon nem érintett, működőképes 2G telefonok zúzdába küldéséért 20-40 ezreket adtak újdonsült okostelefonfüggőknek.