( hajbazer | 2024. 05. 02., cs – 01:05 )

Szerkesztve: 2024. 05. 02., cs – 01:10

Válasz -> ( zeller | 2024. 05. 01., sze – 23:13 )

A belépő kategóriás telefont a belépő kategóriás telefonhoz viszonyítva olyan a C-2d a maig készülékekhez képest, mint egy normális üveggel megáldott tükörreflexes géphez képest a Pajtás nevű filmpazarló eszköz.

Helyesen: A 2011-ben belépőkategóriás Nokia C2-01 telefonom a mostani belépőkategóriás telefonokhoz képest viszonyítva olyan, mint a normális üveggel megáldott tükörreflexes géphez képest a Pajtás nevű "filmpazarló eszköz". Ahol a Pajtás nevű "filmpazarló eszközök" nem mások, mint pl. a 0,3 megapixeles (!) kamerával rendelkező Nokia 8210 4G Dual vagy a 2 megapixeles Nokia 3310 (2017). A Nokia C2-01 a maga kategóriájában hasonlítva, korábbi szóhasználatoddal fogalmazva agyonveri a 2024-es kínálatot. [1] Aztán nem beszéltünk még az időtállóságról, a bloated, lassú szoftverről, a más telefonoknál előforduló, szarul-húgyul implementált KaiOS-ről.

Működik, toszod, működik... És ez sem hazai szolgáltatónál vett készülék...

Még működik.

A notepad++ erősen fapad akár egy egyszerű todo listára, akár backlogra, a nap közben érkező kérésekre, kérdésekre meg jellemzően nem_majd_ hanem rövid időn belül vár választ a másik fél.

Régen használtam ToDoList-et, de aztán rájöttem, hogy egy Notepad++ is elég.

nincs 5*8-ban velem a notebook, nem vagyok full time PC közelben - ellenben az összes kommunikációs igényt tökéletesen kielégíti egy okostelefon

Tudom, te munkaidőben kirándulsz és kirándulóidőben dolgozol. :P

Egyébként ha valaki telefonon hív fel (bár ez munka ügyben k. ritka), akkor kérek vagy épp én veszek fel egy jegyet a problémáról, és utána SLA időn belül igyekszem/igyekszünk megoldani azt.

Gondolom ezt is a puszta közepéről. :D

ez utóbbiak jellemzően ódzkodnak az okostelefontól...

Nincs a kettőnek köze egymáshoz, még mielőtt nekiállnál ebben is személyeskedni és rám sütni olyan dolgokat, amiket nem mondtam és nem igazak. Te 90% olyan dolgokkal támasztod alá az okostelefonhasználatod létjogosultságát, ami következménye annak, hogy elmosódott a határ a munkád és a szabadidőd között. Ha okostelefonom lenne, én ugyanúgy fenntartanám a mostani balanszt. De nincs szükségem okostelefonra. A koncepció még oké, de a kivitelezés (privacy-t lábbal tipró proprietary OS) számomra elfogadhatatlan.

Nekem sikerül(t) szétválasztani a két dolgot

Nekem inkább úgy tűnik, hogy sikerült még jobban összekulszálnod.

A Windows XP-dnél azért jóval biztonságosabb

Helyesen: A Windows XP-m az okostelefonodon futó Androidnál biztonságosabb és privacy-tudatosabb, legalább is úgy, ahogy én használom.

bár abandonware lévén "próba szerencse" alapon kevésbé támadják, de célzottan sokkal jelentősebb kockázatot jelent

A kockázatokat lehet kezelni és kezelve is vannak. Míg te szimplán csak belekényelmesedsz az up-to-date™ megoldásokba.

Ja, azt tudtad, hogy nem csak ToTP van, hanem olyan megoldás is, ahol az app csak annyi utasítást kap, hogy jelenítse meg az a, b, c számokat, és küldje vissza, mire bökött rá a user?

Igen, Microsoft Authenticatorban pl. most már ez a default. Ettől még igaz, amit mondtam. Tudom, most mélyen kussolnod kell róla, nehogy el kelljen fogadnod, hogy a telefonod feltörése esetén minden borul, és egy telefont könnyebb feltörni 0day exploittal, mint elkapni egy SMS-t.

az, hogy a te köreidnél nem igény az, hogyha valami ismeretlent látnak, akkor arról információhoz jussanak ott helyben, az az adott társaság dolga - nekem nem ilyen "jutott"...

Nincs is ezzel semmi baj, csak ne rendeld egyik társaság szokásrendjét a másik társaság fölé. Semmivel sem hátrányosabb az, aki utólag jut hozzá adott információhoz. Másfelől, én egy büdös szóval nem mondtam, hogy nem vagyok kíváncsi az információra, mégis ezt erőlteted valamiért. Annyit mondtam, hogy máshogy szervezem a hozzájutásomat az információhoz. Amit úgy tűnik, továbbra sem vagy hajlandó elfogadni.

A döntés ott helyben megszületik, és jellemzően nem elég a "majd ha hazaértem, megnézem"

Munkaidőben. :D A pofám már leszakadt volna a helyedben egyébként.

tudod 2024 van...

2024 egy évszám. Semmiféle általad vagy a multik által erőltetett divatmegoldásra vagy egyéb idealizmusra nem kötelez.

A hazaértem, és leveszem a polcról a Jávorka-Csapody-t, és majd legközelebb elmondom már nem elég. Pláne egy diákcsoportnál nem az.

Megmondtam, hogy nem vezetek túrákat, de ha vezetnék, akkor interaktívvá tenném, és megtanítanám a diákokat Google Lens-t használni, így nekem nem kell azonnal megnéznem. Információ megszerezve, és még tanultak is valamit arról, hogy kell értelmes dolgokra használni egy okostelefont.

És nem csak a lens került szóba, hanem az is, hogy adott kilátóból látva melyik bucka melyik.

Nem tehetek róla, hogy megint write-only fórumozol. Leírtam rá tisztán és világosan a válaszomat: "Megnézem egy térképen, ha ennyire érdekel, de általában nem érdekel. Ha ilyenre lenne szükségem, vannak Java ME-s offline térképek C2-01-re és meg tudnám oldani. Ha kicsi a kijelző, akkor meg viszek magammal turistatérképet." [2]

Egy egy hetes vándortábor után hazaérve mennyi relevanciája lesz annak, hogy "a hétfőn látott hupilila virágot úgy hívják, hogy..."?

Nem tudom, mert nem járok vándortáborba. Ha kíváncsi vagyok valamire, akkor egy hét múlva is van relevanciája. Egyébként táborba meg lehet laptopot vinni és aznap este is meg lehet nézni bármit az interneten.

Egy névtelen növény, állat, bármi kiesik az emberek agyából, ha nevesítve van, akkor jóval később felejti el.

Ott van a kép a telefonomon, így nem esik ki. Utólagosan utánanézve, csak arra fókuszálva pedig könnyebb memorizálni ilyeneket, mint egy olyan közegben, ahol 20 diákra kell figyelni, meg folyamatosan multitaskolva kérdésekre válaszolni.