( XMI | 2024. 04. 26., p – 11:57 )

Hát pont azt írtam, hogy valójában az építkezés egészében egy relatíve kis szakasz élőmunkaigényén tudsz csökkenteni. Az egész szempontjából minimális a megtakarítás.

Az íves fal valóban egy plusz lehetőség, de azért vannak egyéb okai is, hogy kevés esetben élnek vele. Az íves fal burkolása is lényegesen nehezebbé válik. Bútorozási szempontból sem praktikus. Lehetni lehet, csak nem tömegigény.

A harmadik fő bajom a szigetelés és keresztmerevítés. A téglák nem véletlenül vannak sok apró kamrával kialakítva. Ebbe az nagy belső üreges betonhéjba még bele kell tuszkolni üveggyapot-szigetelést (gondolom, mert a nagy összefüggő légtér nem szigetel jól). Az viszont lehetetlenné teszi, hogy rendszeresen keresztirányú merevítéseket kapjon. Az egésznek a statikai teherbíró-képessége elég korlátozott lehet. Ha mondjuk egy bojlert vagy beépített szekrényt fel akarsz szerelni erre a falra, szerintem beszakad. Nem látom, hogy oldalirányú erőt mi tartana meg benne. Szóval szerintem van ennek egy csomó egyéb rejtett kompromisszuma, amit nem raknak ki a kirakatba.