( hajbazer | 2024. 04. 30., k – 11:53 )

Értelmes emberek felfogták

Felfogni én is felfogtam. Aztán megállapítottam, hogy szar hasonlatot hoztál, hogy a C2-01-et (és burkoltan a személyemet is) nagyságrendekkel lejjebb degradáld, mint ahol valójában van.

Olyan a C2, mint manapság egy Pajtás fényképezőgép (a maga kategóriájában).

Nem olyan és nem lehet egy fényképezőgéppel összehasonlítani, mert elsődleges funkciója nem a fényképezés.

Nos, akkor hogy is tudod meg, hogy a panorámában távol látható melyik hegy melyik? A "megszerezhető" és a "kényelmesen elérhető" különbségét had ne kelljen már megmagyaráznom...

Megnézem egy térképen, ha ennyire érdekel, de általában nem érdekel. Ha ilyenre lenne szükségem, vannak Java ME-s offline térképek C2-01-re és meg tudnám oldani. Ha kicsi a kijelző, akkor meg viszek magammal turistatérképet.

Senki sem követeli meg tőlem ezeket

Akkor ne használd érvként úgy, mintha feltétlenül szükséges lenne. Ha nem követeli meg senki, akkor kedvtelésből futtatod ezeket a szarul-húgyul implementált, CPU- és memóriazabáló, JS-bloat electron szutyok appokat.

azonban ezekkel nem kell 8-18 otthon ücsörögni a 10+ éves pécém előtt, hogy képben legyek a munkahelyi, vagy épp a baráti kör történéseivel kapcsolatban.

Nem világos, hogy pl. túrázás közben miért kéne tisztában lennem ezekkel és miért nem ér rá otthon megnézni. Ha érdekel a baráti köröm, akkor elhívom őket is túrázni.

A levelezés meg olyan, hogy sokszor egy 2-3-5 soros levél elég, hogy adott feladat tovább legyen lökve - nem fáj megírni akkor sem, ha épp nem otthon vagy épp a munkahelyen ücsörgök egy, a telefonnál jóval többet fogyasztó számítógép előtt.

Igen, de ahhoz, hogy az 5 sort megírd, már munkahelyi kontextusba kell raknod magad, hogy egyáltalán el tudd dönteni, hogy erre elég egy 5 soros levél. A probléma nem ott van, hogy túrázás közben már fejben optimalizálgatsz, hogy melyik levélre válaszolsz, és csak arra válaszolsz, ami kijön 5 sorból. A probléma ott van, hogy egyáltalán elgondolkodsz ezen. Hogy munkahelyi kontextusban van az agyad, miközben elvileg kikapcsolódsz. Ergo, menedzsermódban élsz.

Tudod a rugalmas home office-nak vannak igen komoly előnyei is.

Vannak előnyei, de ha ebből megint a puszta közepéről SSH-záshoz hasonló dolgot akarsz kihozni, akkor van egy rossz hírem: Ha kikapcsolódás közben dolgozol, akkor se nem dolgozol, se nem kapcsolódsz ki igazán. Én szeretem elkülöníteni a munkát és a kikapcsolódást.

A chat alkalmazásokon kívül a 2FA-hoz szükséges alkalmazások meg az egyéb, csak mobilon elérhető dolgok nagyvonalúan elkerülte a figyelmedet

2FA: SMS.

Minden másra jó egy TOTP kódgenerátor a base32 secret ismeretében (ami kiszedhető a legtöbb API-ról). Google tud SMS-t. Microsoft tud SMS-t. Netbank-ok tudnak SMS-t (MagNet legalább is tud). Megint egy olyan feature-ről beszélsz, ami nem feltétlenül szükséges. Pláne nem szeretnék huszonöt féle autentikátort telepíteni a telefonomra, hogy mindegyik másik multinak telefonálgasson haza azért, hogy nekem adott időben legeneráljon egy kódot. Tudom, téged a privacy nem érdekel.

Nomostan a Google lens -t "wikipedia olvasgatás"-nak tekinteni... Picit erősen elnagyolt dolog...

Google Lens-ből alapvető információkat megtudhatsz adott növényről, amit lefényképeztél. Amit követhet Wikipédia olvasgatás, ha többre vagy kíváncsi. Google lens egy intelligens képalapú keresés. Semmi más. Egy szövegalapú keresést is Wikipédia-olvasgatás követ, ha információt szeretnél megtudni valamiről.

Amikor csoportot visz az ember túrázni, kirándulni, vándortáborba, akkor bizony sokszor nem ér rá a dolog - pláne, hogy mondjuk a tábor hetében nincs is kéznél notebook, mert fölösleges cipelni.

Egyrészt, én nem viszek csoportot túrázni. Másrészt, nem rémlik, hogy 20 évvel ezelőtt a túravezetők ne tudtak volna tájékozódni a túraútvonalakon. Erre sem az okostelefon az egyetlen megoldás. Csak te azt preferálod.

És igen, ekkor valamennyire mendzser-mód kell, hiszen embereket kell irányítani, gyerekek esetén a figyelmüket lekötni, megmutatni nekik dolgokat - ott, és akkor, mert a túrán látott ezernyi dolog utólagos magyarázata

Ez akkor nem pihenés, hanem munka. Az a baj, hogy nálad eszméletlen módon elmosódik a határ a kettő között.