( gee | 2024. 03. 29., p – 12:24 )

Ne haragudj, de milyen elfogult értékelési szempont az, amiben az számít, hogy mekkora a lefordított program és hány kulcsszó használatával készült el? A való életben szerinted a programozási feladatok kb. mekkora részében szempont ez egyáltalán (és mennyiben fontos, és mennyiben kizárólagos szempont)?

Ráadásul ez alapján akarod azt mondani, hogy egyik vagy másik programnyelv jobb, mint a másik.

Én nagyon régen nem programozom, a kiírt feladatot C-ben se tudnám megírni jelentős olvasgatás nélkül (pl. fogalmam sincs, hogy hogyan kellene a video memóriába írni a választott platformon). De évtizedek távlatából is emlékszem, hogy a feladathoz választunk eszközt, pl. programnyelvet. Biztos vagyok benne, hogy van egy csomó feladat, amihez a C a legjobb, vagy az egyik legjobb. Ez nem jelenti azt, hogy minden feladathoz a C a legjobb. C helyére tetszőleges nyelv behelyettesíthető itt fent.

Video memóriába utoljára assemblyből írtam direktben (nem PC platformon). Ahogy emlékszem, PC-s haver assembly-ből BIOS hívásokkal írt a képernyőre, de pl. C-ből már nem csináltunk ilyesmit, hanem az OS által adott lehetőségeket használva írtunk ki dolgokat.
Pont azért kezdtünk el C-t használni, mert a méretre optimalizálás már nem volt fontos szempont, fontosabb volt, hogy gyorsabban, jobban karbantartható, jobban átlátható, kevesebb hibát tartalmazó és hordozható legyen a program. És pont ezért váltottam később C/C++-ról Pythonra.