Segédprogramok

Sharepoint aktív (al)webhelyek mérete

Fórumok

Sziasztok!

Desktopon vígan használjuk a TreeSize alkalmazást, hogy megtaláljuk mi zabálja fel a tárhelyet a felhasználók gépein.

Sharepoint esetében a felügyeleti központban az Aktív webhelyek alatt látni, hogy melyik mennyi tárhelyet használ, de hogy az alwebhelyek és még beljebb mennyit azt nem.
A fenti progi pro verziója támogatja a SP elemzést, ha az Azure admin alatt hozzáadom, mint megbízható alkalmazást.

A kérdésem az lenne, hogy aki SP-ot adminisztrál hogyan oldja meg, hogy lássa hol mennyi adata van?

Köszi!
Szilárd

Free, jól használható issue időmérő/naplózó eszköz

Fórumok

Ez adta az ötletet, hogy keresek free, vagy magáncélra ingyenes eszközt, amivel az egyes feladatokhoz mérhetem és naplózhatom az időket. Az se baj, ha van integrációja kifelé és rögzíteni tudja a használt issue trackerbe az időt. Esetleg, ha a böngészőben kijelölt szöveget vagy címet tudja értelmezni issue címként. Ha self-hosting, az se baj, sőt.

Szóval kb. clockify és toogl alternatíva kellene, de ami free planben kicsit okosabb.

Köszi!

Free issue/project tracker

Fórumok

Milyen free issue trackerek léteznek manapság?

 

Kilőve:

RT, Mantis. Trac, Redmine, Bugzilla, Roundup

 

Vmi olyasmit keresek, mint a Jira, Openproject, Plane. Nem baj, ha kevesebbet tud.

Lehetőleg ne legyen Ruby, Perl, Python.

 

Use case:

Vagyunk paran, akik aktivan hasznalnank, de emellett van egy rakas user, akik csak elvetve (pl. ha jelent egy hibat). Az utobbiaknak nem szeretnek full licenszet fizetni, mert aranytalanul draga lenne. Ezert keresek ingyenest. Valojaban olyan megoldas is megfelelne, hogy nehany usernek full licensze es a guesteknek ondemand.

Ismerek is hasonlot, pl. a freshdesk, csak epp az a gond, az meg masra van kihegyezve es mondjuk (ha nem csak az emlekem), egy egyszeru kanban boardot sem tud megjeleniteni.

[MEGOLDVA] Fileok megnyitása gyorsan

Fórumok

Sziasztok. Léteznek gyors könyvtárak közötti navigálásra programok, mint a z.lua, autojump, zoxide stb. Esetleg tud valaki olyan programot, ami ugyanezen elven a szerkesztésre megnyitott fileokról készít adatbázist, és ugyanígy gyorsan meg lehet nyitni pár betű megadásával? A legjobb persze, ha mindkettőt tudná, tehát érzékelné, hogy a találat alapján az egy könyvtár, így beleugrik, vagy ha filenak érzékeli, akkor megnyitja mondjuk a $EDITOR-ban megadott programmal.

 

Akkor az ideiglenes megoldásra ez lett (aztán majd ha megcsinálja a zoxide vagy egyéb fejlesztő file-ra is, akkor váltok):

 

#!/usr/bin/bash

selection=$(find / -type f ! -path "/proc/*" ! -path "/mnt/*" 2>/dev/null | fzf --exact --multi --height=80% --border=sharp --color='fg+:red' \
--preview='batcat {}' --preview-window='45%,border-sharp' \
--prompt='Files > ' \
--bind='ctrl-d:reload(find / -type d ! -path "/proc/*" ! -path "/mnt/*" 2>/dev/null)' \
--bind='ctrl-d:+change-prompt(Dirs > )' \
--bind='ctrl-d:+change-preview(tree -C {})' \
--bind='ctrl-d:+refresh-preview' \
--bind='ctrl-f:change-prompt(Files > )' \
--bind='ctrl-f:+reload(find / -type f ! -path "/proc/*" ! -path "/mnt/*" 2>/dev/null)' \
--bind='ctrl-f:+change-preview(batcat {})' \
--bind='ctrl-f:+refresh-preview' \
--header '
CTRL-D to display directories | CTRL-F to display files
'
)

if [ -d "$selection" ]; then
    cd $selection || exit
elif [ -f "$selection" ]; then
    if sudo -u "$USER" test -w "$selection"; then
        eval "nano $selection"
exit
    else
        eval "sudo nano $selection"
exit
    fi
fi

Dinamikusból statikusba

Fórumok

Van egy bináris alkalmazásom - aminek nincs meg a forrása -, amely a mai szokásoknak megfelelően egymillió poncsót használ (.so) - legalábbis ldd szerint. Én viszont szeretnék belőle statikusat csinálni. (Ezzel pl. elérve azt, hogy a ma épp még támogatott rendszerre írt alkalmazás 30 év múlva is futhasson az akkori támogatott rendszeren, még akkor is, ha az alkalmazás eredeti fejlesztője rég megszünteti az alkalmazást.)

Ennek mi a menete? Van-e hozzá eszköz (pl: d2s lo lo.static - stílusban), vagy valami nem túl bonyolult vagy épp nagyon bonyolult módon lehet megcsinálni. De legfőképp hogyan? (Eddig az ld scriptek írásától megkímélt az ég, és nagyon szeretném, ha erre  most se kerülne sor - mondjuk mert más már megírta.)

A környezet értelemszerűen FreeBSD (ma már clang-gal, mint alapértelmezett fordítókörnyezettel), de értelemszerűen linuxos, GCC-s megoldás is lehet segítség.

Wireshark "auto-expand" - filter alkalmazása esetén

Fórumok

Sziasztok!

Kerestem a témák között, de nem találtam, amibe passzolna a kérdésem.

Az ui-n van egy idegesítő viselkedés, tudja valaki, hogy meg lehet-e egyáltalán szüntetni, illetve, van-e ilyen beállítás?

Amikor applikálsz egy filtert, pl "ip.addr == 1.1.1.1", akkor utána az ablakban bármelyik csomagra kattintasz, mindegyiken automatiksan kinyitja azt a fejléc-részt.

Emlékeim szerint régen nem így viselkedett és ez most engem baromira zavar.

Vagy csak én vagyok helikopter?

(se google, se chatgpt és társai nem adtak értelmes választ...)

Power BI szűrők értéke

Fórumok

Üdv,

Van olyan függvény a BI-ban, ami visszaadja a felhasználó által beállított szűrő értékét?

Tehát adott egy tábla van benne olyan mező hogy pl. év. A jelentéshez hozzáadtam egy szeletelőt (szűrőt), amiben a felhasználó kiválaszhat egy évet.

Ezt az értéket (évet) le lehet valahogy kérdezni?

Zabbix rendszer monitoring, Service Discovery, generált szolgáltatások

Fórumok

Vannak Windows gépek ahová zabbix agent-et telepítettem rendszer monitorozás céljából. Be van kapcsolva a service discovery ( https://www.zabbix.com/documentation/5.0/en/manual/discovery/low_level_… ) ami azt jelenti, hogy magától felfedezi a  háttérben futó szolgáltatásokat, és egy template alapján automatikusan triggereket generál hozzájuk.

Mostanában kezdtem el átállni Windows 11 -re ezeken a gépeken, és egy rendkívül idegesítő problémával találtam szembe magamat. A Windows 11 látszólag random módon létrehoz és töröl szolgáltatásokat, amiknek generált neveket ad. Ezeket később leállítja, és vagy kitörli őket, vagy nem. Ezekből aztán alert-eket kapok, mert amikor a szolgáltatás létrejön, akkor létrejön hozzá a trigger, amikor meg leáll és/vagy törlődik, akkor a trigger csinál egy alert-et, mert "nem fut a szolgáltatás ami automatikus indítású".

Konkrétan ilyenek vannak:

 

  • "webthreatdefusersvc_e02d6" (Web Threat Defense felhasználói szolgáltatás_e02d6) is not running (startup type automatic)
  • "cbdhsvc_e02d6" (Vágólap felhasználói szolgáltatás_e02d6) is not running (startup type automatic delayed)

A szolgáltatások neve látszólag félig generált (a prefix mindig ugyan az, de utána van egy CRC -nek kinéző vége ami időnként változik). A kinézetétől eltekintve nem nagyon lehet róla feltétellel megállapítani, hogy generált-e, vagy nem.

A hajamat kitépem emiatt, állandóan jönnek az alert-ek. Ha kikapcsolom a service discovery-t, akkor az se jó, mert ha véletlenül valaki telepít egy legit programot aminek a szolgáltatása tényleg hibával leáll, akkor meg elmarad az alert, amire szükségem lenne.

Talán a template-ben bele lehetne írni a {#SERVICE.NAME} szolgáltatásnév makróra valami mintaillesztési feltételt, de igazából nem tudom. :-(

Van itt valaki, aki zabbixot használ, és szembesült hasonló problémával? Mi lehet a megoldás?

Data Analyze app

Fórumok

Üdv,

Adatelemző appot keresek. Csak érdekel a dolog, hogy mivel érdemes foglalkozni.

Nagyon nyomják a MS Power BI-t. Milyen más alternatíva van?

Linux, Windows verzió is érdekel.