HUP cikkturkáló

A megállított videókat is reklámokkal szennyezi be a YouTube

Jó kérdés, ki miért szokott megállítani egy videót a Youtube-on. Általában azért, hogy valami mást csináljon közben, vagy mert csendet szeretne a szobában. Akárhogy is, ezentúl a pillanatállj már nem lesz pillanatállj, az okostévékre már jönnek a megállított videó közben bedobott reklámok, még tovább silányítva, még használhatatlanabbá és idegesítőbbé téve a platformot, amit már évek óta csak azért használunk, mert bizonyos szempontokból monopolhelyzetben van.

Az Android Authority cikke: https://www.androidauthority.com/youtube-pause-ads-3437531/

  • Google says its experiment with “pause ads” on YouTube has yielded some very positive results.
  • The company calls it “a new non-interruptive ad format.”
  • At present, YouTube is testing pause ads on smart TVs.

A Marketingmorzsák cikke: https://marketingmorzsak.hu/meg-tobb-reklam-lesz-a-youtube-on-2/

Mindezt amúgy az a multi műveli, aki szerint sikeres™ volt az év elején a hirdetésblokkolók ellen indított kampánya, amit az uninstallált adblockerek számával magyarázott (valójában annyi történt, hogy sokan lecserélték a szuboptimális adblockerüket uBlock Origin-re, ami sok másik szutyokkal ellentétben sikeresen felvette a kesztyűt a Youtube adblock detektáló mechanizmusaival). No de, egy pillanatra induljunk ki abból, hogy tényleg sikeres volt a hirdetésblokkolók ellen indított boszorkányüldözés. Ennek nem azt kéne eredményeznie, hogy kevesebb vagy ugyanannyi reklám jelenik meg a platformon? Hát nem! Mert a Google-nak nem elég az eddig hozott milliárdos profit, még többet akar, így a platformjának lassan minden szegletébe reklámot rak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a Google egyik üzleti ügyekért felelős fejese, Philipp Schindler már most túlárazott reklámspotokról álmodozik.

Schindler elmondja, hogy jó tapasztalatuk van egy olyan pilot projektben, ami egy olyan reklámra vonatkozik, ami akkor jelenik meg, mikor a felhasználó megállítja a videót. Ezzel együtt megjegyzi, hogy a YouTube új, pause hirdetései „erős márkanövekedést eredményeznek”, és „prémium árat lehet kérni értük a hirdetőktől”.

Ez egyben cáfolja is azt a tévhitet, miszerint a hirdetésblokkolót használók miatt lenne egyre több reklám. Nem, a Google profitéhsége miatt lesz, mert a mögötte álló vadkapitalista befektetők válságban is akarnak egy új yachtot és nagyobb golfpályát, meg kétszámjegyű százalékos éves hozamokat.

Idevág egyébként Louis Rossmann egyik videója arról a szabadalomról, amit a Roku nevű multika nyújtott be az Amerikai Szabadalmi Hivatlahoz egy olyan technológiáról, ami által az okostévé képes detektálni a HDMI-n kapott jelből, hogy azon megállították-e a videót, és ha igen, akkor bedobja a reklámokat. https://www.youtube.com/watch?v=narqU0RruJY

Ja igen, majdnem elfelejtettem, hogy aki nem szeretné, hogy az okostévéjén Youtube reklámokat kelljen bámulnia, annak érdemes már ma feltelepítenie a SmartTubeNext-et. :)

Hivatalos oldal: https://smarttubeapp.github.io/
Letöltés: https://kutt.it/stn_stable
Telepítési útmutató (angol): https://github.com/yuliskov/SmartTube?tab=readme-ov-file#installation

Play Store-ban nem elérhető, csak APK-ból telepítve! Bármilyen hasonló, SmartTube-ot imitáló Play Store app kamu és valószínűleg vírus. Csak hivatalos forrásból javasolt beszerezni!

"Itt a törvényjavaslat, ami lehetővé teszi a pornóoldalak letiltását"

https://24.hu/tech/2024/04/24/internetszolgaltato-porno-oldal-tiltas-bl…

"...Az  internet szolgáltató ez alapján köteles megfelelő műszaki megoldás alkalmazásával elérhetetlenné tenni a listán szereplő honlapokat az érintett előfizetések vonatkozásában..."

A Yettel most félelemkeltéssel akar hozzájutni a régi mobiltelefonokhoz

A napokban kezdtek megjelenni a fősodratú hírportálok hasábjain egy, a Yettel által megrendelt kutatás eredményei, amire hivatkozva a bértollnokok máris riogató cikkeket írtak.

Valahogy nem rémlik a hírekből, sem a langlovagok.hu hasábjairól, hogy kikapcsolt állapotú, szekrényben porosodó mobiltelefonok lítium akkumulátorai egyszer csak úgy gondolnak egyet, és felrobbannak vagy tüzet okoznak. Sokkal inkább az rémlik, a valóságból, hogy az aktívan használt, gyártói és szolgáltatói bloatware-rel agyonra terhelt, vékonyabbnál vékonyabb házakba bepasszírozott csilitelefonok szoktak ilyet csinálni. Akár piacra dobás után közvetlenül (Galaxy Note 7 tipikus esete).

Ha a Yettel valóban a szekrényben porosodó, vagy akár a szemétbe kidobott mobiltelefonok miatt aggódik, akkor vajon feltették-e maguknak az alábbi kérdéseket?

  • Lehet, hogy nem kellett volna több millió, VoLTE-n hívást bonyolítani nem képes 4G készüléket megfosztani a telefonálás közbeni internetezés lehetőségétől, a 3G időelőtti vadlekapcsolásával és az 5G vadbevezetésével?
     
  • Lehet, hogy a VoLTE-képes, de hálózatukról önkényesen letiltott, régi 4G készülékeket fel kellett volna engedni a VoLTE trönkjükre, és akkor később kerülnek lecserélésre?
     
  • Lehet, hogy kevesebbet kellett volna csilitelefonokat arcba tolva reklámozni, és akkor a most fiókban porosodó készülékek még mindig használatban lennének, és azokat sem kellett volna feleslegesen legyártani, amire újravásároltatták őket?
     
  • Lehet, hogy nem kellett volna a 3G-lekapcsolástól funkcióvesztést egyáltalán nem elszenvedő 2G telefonok cseréjét kilobbizni az NMHH-nál, csupán azért, hogy a 3G lekapcsolásra hivatkozva, állami támogatással netfüggővé tehessenek olyan embereket, akik eddig is jól elvoltak okostelefon nélkül egy 2G butatelefonon, amit általában nem kell újravásárolni és semmilyen szinten nem is érintette őket a 3G lekapcsolás? Ugyanis az állami támogatást belépőkategóriás okostelefonokra szórták el, ami azt jelenti, hogy a butatelefonok helyett a vásárlók többsége a legsilányabb, leggyorsabban elavuló készülékeket kapták, amik 2 éven belül már jó eséllyel porosodni fognak a fiókban.

Úgy tűnik, multiéknak fogytán van az újrafeldolgozás pörgetéséhez szükséges nyersanyaguk a zúzdában, amit eddig a 3G vadlekapcsolásából és a köré összelobbizott, igazságtalan állami támogatási kampányból beszerzett, zömében működőképes, a 3G lekapcsolás által nem érintett 2G és 3G butatelefonok biztosítottak. Persze, az is lehet, hogy ez egy újabb, készülékújravásároltatási kampány előkészítése, amiben a fiókban lévő telefonokért árkedvezményt™ adnak új készülékekből. Ennek eredménye nyilván az, hogy a most használt okostelefon is le lesz cserélve, és később az is megy a fiókba, csak erről az egységsugarú fogyasztót nevelő fősodratú média már nem szívesen beszél. Utóbbi mellett szól egyébként az, hogy a Yettel-nek nem sikerültek túl jól a számai, szóval itt az ideje egy kis extraprofitot összekapirgálni, mivel mással, mint egy kiadós FUD kampánnyal és működő készülékek lecseréltetésével.

Hat napos munkahét

Gazdasági okok miatt a Samsung hatnapos munkavégzésre kötelezi a vezetőket a cégcsoport minden részlegében. A nem vezető beosztású alkalmazottak továbbra is heti öt napot dolgozhatnak.

 

Forrás: Index

 

A 4 napos munkahét után megpróbáljuk a 6 naposat. Szüleim még emlékeznek az első szabad szombatokra. Először csak minden második volt szabad, majd egy idő után mindegyik.